Меню

32 | 2019-06-12

“Здаємо кров – спасаємо чиєсь життя”

14 червня весь світ віддає шану донорам крові. За даними Всесвітньої асамблеї охорони здоров`я, щосекунди в усьому світі виникає необхідність в переливанні крові. Однак потреба в крові набагато більша, ніж кількість добровільних донорів.

Кров – необхідне для життя внутрішнє середовище організму. Кров може лікувати багато хворіб і навіть спасти життя. Ці особливі ”живі” ліки не можна виготовити штучно. Єдиним джерелом цього лікувального засобу є тільки донор. Слово “донор” походить від латинського слова “дарувати”, “давати”. Донор – людина, яка дарує свою кров, а з нею здоров`я хворому, життя вмираючому.

В нас час з лікувальною метою застосовують плазму крові, еритроцитарну і лейкоцитарну масу, суміш кров`яних пластинок. Із донорської крові виготовляють також дуже цінні медичні препарати: альбумін, протеїн, імуноглобуліни та інші. Донором може бути кожна здорова людина в віці від 18 до 60 років. Нешкідливість процедури забезпечується ретельним медичним контролем. На всіх підприємствах, в установах і учбових закладах бажаючих здати кров зобов’язані безперешкодно відпускати на огляд, який вони проходять позачергово. За час втрачений на медогляд та здачу крові, зберігається середня заробітня плата. Крім того, донор має право на додатковий день відпочинку після кожної здачі крові. За бажанням цей день може бути приєднаний до чергової відпустки.

Кожна кров перевіряється на СНІД, гепатити “В” і “С”, сифіліс. Всі результати строго конфіденційно повідомляють кожному донору особисто. Для заготівлі кров використовують тільки одноразові контейнери.

Донору,який здав кров сорок і більше разів (19,5л),присвоюють звання “Почесний донор України”, видають посвідчення і дають надбавку до пенсії 10% від мінімальної пенсії, 50% скидку на ліки і безкоштовне зубопротезування.

Ми, медики, чекаємо розуміння, допомоги від усіх людей, від кожного зокрема. На нас з Вами з надією дивляться хворі, які хочуть, як і ми знову відчути красу світу, жити повноцінним життям, робити добро іншим людям. Допоможімо ж їм у цьому.

Голова РДА

Голова Рогатинської районної державної адміністрації


Тел. приймальні:
(03435) 24-300; т/ф 24-780


e-mail:  zagal @rohatyn.if.gov.ua

ЧИТАТИ БІЛЬШЕ

Портали

Курс валют

 

Місцеві інформаційні веб-

Гарячі новини