Меню

38 | 2019-11-15

17 листопада Всесвітній день боротьби з ХОЗЛ

Хронічне обструктивне захворювання легень – серйозна проблема сучасної охорони здоров`я в зв`язку з високою частотою інвалідизації та смертності хворих і значними витратами на лікування.

За прогнозами ВООЗ до 2020р. ХОЗЛ посяде третє місце серед причин смертності у світі, поступаючись тільки інфаркту міокарда та інсульту.

ХОЗЛ або хронічний обструктивний бронхіт – це важке захворювання легень, яке дає важкі ускладнення, насамперед на серце. Є думка серед населення, що бронхіт – це неважке і не надто серйозне захворювання, яке може і не завжди треба лікувати. Але це все не так. Справді, це два різні захворювання: звичайний і обструктивний.

Хронічний обструктивний бронхіт знижує якість життя пацієнта та скорочує його термін в результаті ускладнень на 16-23роки.

Звичайний бронхіт – це легше захворювання, яке теж треба лікувати, щоб не перейшов в обструктивний бронхіт, який вже дає різні важкі ускладнення, що приводять до інвалідності і смертності хворих.

На виникнення хронічного обструктивного бронхіту впливають різні чинники:

- забруднення атмосферного повітря,

- поширене тютюнопаління,

- старіння населення,

- спадкова особливість імунологічної системи.

Основні ознаки ХОЗЛ – це кашель, який частіше виникає при пробудження, не менше ніж 3 місяці на рік впродовж останніх 2-х років, збільшення кількості харкотиння з наростанням задишки, слабкості, втоми, пітливості.

При загостренні хронічного обструктивного бронхіту назначається ліжковий режим на 5-10 днів, калорійна їжа, яка містить велику кількість вітамінів В,С, відповідне медикаментозне лікування. В період ремісій, хворий повинен приймати постійно базову терапію у вигляді інгаляцій, таблеток. Необхідно виконувати режим дня, ранкову гімнастику з вправами для зміцнення дихальних м`язів, необхідні тривалі прогулянки на свіжому повітрі, рухливі ігри, плавання, відмовитися від шкідливих звичок.

Рекомендовано санатрон-курортне лікування в санаторіях південного берегу Одеси та в місцевих санаторіях Карпат.

 

 

районний пульмонолог

Ліда Михайлівна Окрепка

 

Голова РДА

Голова Рогатинської районної державної адміністрації


Тел. приймальні:
(03435) 24-300; т/ф 24-780


e-mail:  zagal @rohatyn.if.gov.ua

ЧИТАТИ БІЛЬШЕ

Портали

Курс валют

 

Місцеві інформаційні веб-

Гарячі новини