Меню

26 | 2019-12-02

2 грудня - Міжнародний день боротьби за скасування рабства

Прийнявши другого грудня 1949 року Конвенцію ООН про боротьбу з торгівлею людьми та з експлуатацією проституції третіми особами, міжнародна правозахисна спільнота щорічно у цей день відзначає Міжнародний день боротьби за скасування рабства.

Після того, як у ХІХ столітті було скасоване кріпосне право, у наш час здається, що рабство кануло в Лету і є непритаманним у сучасному світі. Проте у ХХ столітті та на початку ХХІ століття торгівля людьми набула сучасних форм, завдаючи шкоди розвитку та просуванню прав людини у світі.

Не виняток і Україна, яка щороку стикається з проблемами трудової експлуатації, сексуального рабства, примусового втягнення у злочинну діяльність. За даними Міжнародної організації з міграції, за роки незалежності жертвами торгівлі людьми в Україні стали понад 230 тисяч осіб.

Власне така статистика підтверджує актуальність проблеми рабства для українського суспільства і вимагає координації з метою протидії і запобіганню цьому явищу.

Опікуючись питаннями торгівлі людьми, протягом року працівники Офісу Уповноваженого здійснили моніторингові візити до Одеської, Харківської і Чернівецької областей та перевірили діяльність органів юстиції, національної поліції, місцевого самоврядування щодо виявлення фактів торгівлі людьми та надання допомоги постраждалим особам.

Наразі основними країнами, які лідирують за кількістю постраждалих від торгівлі людьми громадян України, є Російська Федерація, Турецька Республіка, Республіка Польща, Грецька Республіка, Італійська Республіка, Республіка Болгарія, Португальська Республіка та Об’єднані Арабські Емірати.

Захищаючи права осіб, які стали жертвами сучасних форм рабства, Офіс Уповноваженого і надалі співпрацюватиме з органами державної влади, міжнародними та громадськими організаціями без активної участі яких неможливо протидіяти зазначеній проблемі.

Джерело: http://www.ombudsman.gov.ua/

Голова РДА

Голова Рогатинської районної державної адміністрації


Тел. приймальні:
(03435) 24-300; т/ф 24-780


e-mail:  zagal @rohatyn.if.gov.ua

ЧИТАТИ БІЛЬШЕ

Портали

Курс валют

 

Місцеві інформаційні веб-

Гарячі новини