Меню

49 | 2019-10-18

20 жовтня – День боротьби з раком грудної залози

Щороку в Україні діагностується понад 16 тисяч випадків раку грудної залози і щорічно близько 8 тисяч жінок помирає від цієї патології.

За останні п’ять років рак грудної залози в Рогатинському районі посідає перше місце в структурі захворюваності жіночого населення на злоякісні захворювання. Так, за 2018 рік виявлено 8 жінок і 2 занедбалих, що захворіли раком грудної залози. За 9 місяців 2019 року в районі виявлено 12 жінок, хворих на рак грудної залози, із них – 2 жінки виявлено в пізній стадії. У групі ризику знаходиться 92 жінки, в яких виявлено доброякісні пухлини.

Рак грудної залози – щільна горбкувата пухлина неправильної форми, обмежено рухома, прогресуюча в рості, не болюча в більшості випадків.

Для своєчасного розпізнавання та раннього виявлення доброякісних та злоякісних новоутворень кожна жінка повинна щомісяця через десять днів після менструації проводити само обстеження грудних залоз і при цьому користуватися такими способами:

Огляд білизни: якщо на місці торкання білизни (бюстгальтера, сорочки) з сосками виявляються плями будь-якого характеру (кров’янисті, жовтуваті) – це свідчить про захворювання грудних залоз і необхідно негайно звернутися до лікаря.

Обстеження сосків: в нормі соски та оточуюча їх ореола мають рівне, більш темне забарвлення. Тут не повинно бути почервоніння, виразок, висипки, лущення, втягувань – вони можуть бути ознаками захворювання.

Огляд шкіри: шкіра грудних залоз та під пахвами у нормальному стані має рівне забарвлення. Поява втягувань, «лимонної шкірки», виразок – свідчить про захворювання.

Огляд грудних залоз: оглянути перед дзеркалом обидві грудні залози спочатку з опущеними, а потім з піднятими руками, поволі повертаючись вправо і вліво. Порівняти їх величину, подивитись, чи немає втягувань або деформації на їх поверхні. У здоровому стані грудні залози однакові по формі і розміру, їх межа знаходиться на однаковому рівні, як при піднесених руках, так і при опущених.

Обстеження грудних залоз: пальцями протилежної руки пальпується зовнішня ділянка грудної залози, починаючи від соска і просуваючись зовні і догори бічної ділянки грудної клітки, а потім від соска до грудини. Виконуйте цю процедуру стоячи і лежачи. При виявленні ущільнення в грудній залозі, появі виділень з соска, необхідно негайно з`явитися на консультацію до лікаря-онколога.

Шановні жінки, дорогі матері! Запам`ятайте, своєчасне виявлення раку грудної залози та кваліфікована допомога – це повноцінне та довготривале ваше життя.

 

Районний онколог

Костишин Дмитро Васильович

Голова РДА

Голова Рогатинської районної державної адміністрації


Тел. приймальні:
(03435) 24-300; т/ф 24-780


e-mail:  zagal @rohatyn.if.gov.ua

ЧИТАТИ БІЛЬШЕ

Портали

Курс валют

 

Місцеві інформаційні веб-

Гарячі новини