Меню

42 | 2020-03-06

6 березня — Всесвітній день боротьби з глаукомою

Глаукома — хронічне захворювання очей, при якому підвищується внутрішньоочний тиск (ВОТ), уражається зоровий нерв і зір знижується, аж до сліпоти. Ця недуга за останні роки є першою у структурі очної інвалідності.

Досі невідомо, що є причиною виникнення глаукоми. Однак, доведено, що підвищений ВОТ є єдиним контрольованим фактором ризику розвитку глаукоми. Встановлений ряд факторів, що підвищують вірогідність розвитку глаукоми:

  • підвищення ВОТ,
  • вік більше 40 років — чим старша людина, тим вищий ризик,
  • наявність глаукоми у найближчих родичів,
  • супутні захворювання серцево-судинної системи: артеріальна гіпер- і гіпотонія, атеросклероз, вегетосудинна дистонія, мігрень, і т.д.,
  • короткозорість,
  • тривале застосування стероїдів.

На сьогоднішній день глаукома — це невиліковне захворювання. Сліпота, породжена глаукомою, носить незворотній характер. Пов`язано це з тим, що відбувається загибель зорового нерва і нервових клітин сітківки. Повернути зір тому, хто осліпнув, в цьому випадку вже неможливо.

Глаукома — досить поширене захворювання. Однак через те, що глаукома розвивається поступово і часто протікає без будь яких симптомів, багато хто з пацієнтів дізнається про хворобу тільки тоді, коли погіршується зір. Іноді пацієнти можуть помічати періодичне “затуманення” зору, появу райдужних кіл навколо джерела світла, не зникаючих при посиленому миганні або протиранні очей, зникнення чіткості контурів при розгляданні різних предметів, відчуття “важкості” або болю в оці, появу “сітки” перед оком, утруднення роботи на близькій відстані (наприклад, при читанні), необхідність частої зміни окулярів, складність орієнтації в темряві. Також можливий головний біль, в основному в надбрівних дугах і скроневих ділянках . На більш пізніх стадіях з`являється звуження полів зору з носового боку. При цьому пацієнт самостійно починає помічати звуження полів зору тільки тоді, коли захворювання знаходиться вже в розвиненій стадії. Це робить глаукому доволі небезпечною і підступною недугою.

Отже, хороший зір, відсутність скарг — це ще не показник здоров`я. Пам`ятайте, що всім особам, віком старшим за 40 років, необхідно вимірювати внутрішньоочний тиск 1 раз на 2 роки обов`язково, а при наявності факторів ризику в осіб після 35 років — щорічно!

Єдиним шляхом запобігання сліпоті при глаукомі є своєчасне розпізнання захворювання і правильне лікування. Таким чином, те, що Ваш лікар встановив у Вас діагноз глаукоми і Ви про це вже знаєте, дає Вам добрий шанс зберегти зір на довгі роки.

Те, що Вам просто необхідно робити з моменту постановки діагнозу глаукоми, - це щодня закапувати краплі, дотримуватися всіх рекомендацій лікаря і регулярно обстежуватися у офтальмолога не рідше одного разу на 3 місяці.

Завдяки сучасним методам лікування більшість хворих удається зберегти зір і радість сприйняття оточуючого світу.

Галина Ярославівна Шидзінська

дитячий офтальмолог

КНМП “Рогатинська ЦРЛ”

Голова РДА

Голова Рогатинської районної державної адміністрації


Тел. приймальні:
(03435) 24-300; т/ф 24-780


e-mail:  zagal @rohatyn.if.gov.ua

ЧИТАТИ БІЛЬШЕ

Портали

Курс валют

 

Місцеві інформаційні веб-

Гарячі новини