Меню

13 | 2019-03-14

Деклараційна кампанія 2019: обов’язок з подання річної декларації про майновий стан і доходи

В Головному управлінні ДФС в Івано-Франківській області нагадують, що з 1 січня 2019 року триває кампанія декларування доходів фізичних осіб. Під час кампанії декларування податкові декларації про майновий стан і доходи подають громадяни, які зобов’язані декларувати свої доходи, та які мають право добровільно подати декларацію для застосування права на податкову знижку.

Так, обов’язок з подання річної декларації про майновий стан і доходи за 2018 рік виникає у тих громадян, які протягом минулого року отримували доходи, що підлягають оподаткуванню від осіб, які не є податковими агентами, у вигляді: вартості успадкованого чи отриманого у дарунок майна; доходів від операцій з продажу (обміну) об’єктів рухомого та/або нерухомого майна; доходів від надання майна в лізинг, оренду (суборенду), житловий найм (піднайм); інвестиційного прибутку; іноземних доходів, тощо.

Декларація подається громадянами до податкових інспекцій за місцем реєстрації до 1 травня 2019 року.

Зауважимо, що обов’язок платника податку щодо подання декларації вважається виконаним, якщо він отримував доходи: виключно від податкових агентів; від операцій продажу (обміну) майна, дарування при нотаріальному посвідченні договорів, за якими був сплачений податок на доходи фізичних осіб.

Крім того нагадаємо, що громадяни, які бажають реалізувати своє право на податкову знижку, мають право подати податкову декларацію протягом 2019 року. Податкова знижка надається, якщо у фізичної особи протягом звітного року були витрати на навчання в вищих, професійно-технічних та шкільних закладах освіти, на отримання доступного житла за державними програмами, внески на благодійність, страхові платежі за договорами довгострокового страхування життя та пенсійні внески в рамках недержавного пенсійного забезпечення тощо.

Загальна сума податкової знижки не може перевищувати суму річного загального оподатковуваного доходу платника податку, нарахованого у вигляді заробітної плати.

Голова РДА

БІЛІНСЬКИЙ ПЕТРО СТЕПАНОВИЧ

Голова Рогатинської районної державної адміністрації


Тел. приймальні:
(03435) 24-300; т/ф 24-780


e-mail:  zagal @rohatyn.if.gov.ua

ЧИТАТИ БІЛЬШЕ

Портали

Курс валют

Місцеві інформаційні веб-

Гарячі новини