Меню

22 | 2019-11-07

Денис Шмигаль: Литва – це справжній друг України в геополітиці, бізнесі та культурі

В Івано-Франківській торгово-промисловій палаті відбувся бізнес-форум «Литва-Україна: досвід Європейського Союзу для Івано-Франківської області».

У цьому заході взяли участь голова обласної державної адміністрації Денис Шмигаль, Надзвичайний і Повноважний посол Литовської Республіки в Україні Марюс Януконіс, міський голова міста Івано-Франківськ Руслан Марцінків, президент Вільнюської торгово-промислової і ремісничої палати Сігітас Леонавічус, президент Івано-Франківської торгово-промислової палати Андрій Левкович, керівники структурних підрозділів ОДА, представники литовських та Івано-Франківських підприємств і компаній.

Відкриваючи бізнес-форум, Денис Шмигаль наголосив: «Литва – це справжній друг України в геополітиці, бізнесі та культурі. Литовці підтримували та підтримують нашу країну. Ми відчуваємо їх дружнє плече і тому приємно, що така велика делегація, яка раніше в рамках цього бізнес-туру перебувала у Львівський та Тернопільській області тепер перебуває на Івано-Франківщині. Хотілось, щоб сьогодні ми разом напрацювали більше напрямків співпраці та проектів з розвитку бізнесу на Прикарпатті».

Також посадовець розповів про зростання показників експорту й імпорту в області, відкриття першої сонячної електростанції та закликав усіх українських й литовських представників бізнесу максимально використати сьогоднішній майданчик для продуктивної роботи з обміну корисним досвідом для подальшої співпраці.

Надзвичайний і Повноважний посол Литовської Республіки в Україні Марюс Януконіс зауважив: «До Івано-Франківська приїхала литовська бізнес-делегація, зокрема, більше десяти осіб, які представляють різні сфери бізнесу і також освітню галузь, зокрема й університети. Мета цих зустрічей знайти партнерів в Україні та на Івано-Франківщині, допомагати українським компаніям працювати на Європейському ринку оскільки Литва має п’ятнадцять років досвіду роботи у бізнесовому середовищі Європейського Союзу. Ми хотіли би допомогти українським підприємствам та підприємцям збільшити співпрацю з Європейським союзом і знаємо, що він вже є головним торгівельним партнером України».

У рамках цього форуму був презентований економічний та інвестиційний потенціал Івано-Франківщини. Зауважимо, що дискусії та обговорення напрямків співпраці українських та литовських представників бізнесу відбулися у трьох тематичних напрямках, зокрема, розвитку енергетики, інфраструктури та галузі освіти.

 

Голова РДА

Голова Рогатинської районної державної адміністрації


Тел. приймальні:
(03435) 24-300; т/ф 24-780


e-mail:  zagal @rohatyn.if.gov.ua

ЧИТАТИ БІЛЬШЕ

Портали

Курс валют

 

Місцеві інформаційні веб-

Гарячі новини