Меню

24 | 2019-07-04

Хто і де може проходити альтернативну (невійськову) службу

Альтернативна служба є службою, яка запроваджується замість проходження строкової військової служби і має на меті виконання обов’язку перед суспільством. Право на альтернативну службу мають громадяни України, якщо виконання військового обов’язку суперечить їхнім релігійним переконанням і ці громадяни належать до діючих згідно з законодавством України релігійних організацій, віровчення яких не допускає користування зброєю.

Перелік релігійних організацій, віровчення яких не допускає користування зброєю, визначено постановою Кабінету Міністрів України від 10.11.1999 р. №2066. До них належать: адвентисти-реформисти; адвентисти сьомого дня, євангельські християни; євангельські християни-баптисти; покутники; свідки Єгови; харизматичні християнські церкви (та церкви, прирівняні до них згідно із зареєстрованими статутами); християни віри євангельської (та церкви, прирівняні до них згідно із зареєстрованими статутами); Товариство Свідомості Крішни.

На   альтернативну  службу  направляються  громадяни,  які підлягають призову на строкову військову службу і особисто заявили про  неможливість  її  проходження  як такої,  що суперечить їхнім релігійним переконанням, документально або іншим чином підтвердили істинність переконань та стосовно яких прийнято відповідне рішення місцевою  держадміністрацією.

Альтернативну службу громадяни проходять на підприємствах, в установах, організаціях, що перебувають у державній, комунальній власності або переважна частка у статутному фонді яких є в державній або комунальній власності, діяльність яких у першу чергу пов’язана із соціальним захистом населення, охороною здоров’я , захистом довкілля, будівництвом, житлово – комунальним та сільським господарством, а також у патронажній службі в організаціях Товариства Червоного Хреста України.

Строк альтернативної (невійськової) служби становить 27 місяців, а для осіб з вищою освітою (спеціаліст, магістр) цей строк становить 18 місяців. Час перебування громадянина на альтернативній службі зараховується до його загального трудового стажу.

Для вирішення питання про направлення на альтернативну службу громадяни після взяття на військовий облік, але не пізніше ніж за два календарні місяці до початку встановленого законодавством періоду призову на строкову військову службу, особисто подають заяву та пакет документів до управління праці та соціального захисту населення.

Початок  проведення  призову громадян на строкову військову службу встановлюється на підставі Указу Президента України.

Для проходження альтернативної служби необхідно надати наступні документи:

  • копія паспорта;
  • копія ідентифікаційного коду;
  • довідка про склад сім ї;
  • документи, що підтверджують істинність релігійних переконань;
  • документ про освіту;
  • у разі коли призовник навчається працює/надається довідка з місця роботи/ навчання.

За роз’ясненням та наданням консультації щодо проходження альтернативної (невійськової) служби просимо звертатися до управління соціального захисту Рогатинської райдержадміністрації: м. Рогатин, вул. Кудрика, 10, телефон (03435)24-986.

Голова РДА

Голова Рогатинської районної державної адміністрації


Тел. приймальні:
(03435) 24-300; т/ф 24-780


e-mail:  zagal @rohatyn.if.gov.ua

ЧИТАТИ БІЛЬШЕ

Портали

Курс валют

 

Місцеві інформаційні веб-

Гарячі новини