Меню

62 | 2020-06-30

Офіційне працевлаштування – запорука соціального захисту

Легалізація заробітної плати залишається одним із найактуальніших питань сьогодення.       Найважливішими складовими соціально-трудових відносин є порядок працевлаштування, оплата праці, режим, умови праці тощо.
  Криза СOVID-19 оголила  вразливість людей, які заробляють засоби для існування неформально  і служить нагадуванням про необхідність переходу від неформальної до формальної зайнятості.
  Натомість, працівники, трудові відносини з якими оформлені відповідно до чинного законодавства мають гарантії у таких випадках, та є більш захищеними. Вони мають  про на :
- гарантований розмір заробітної плати;
– соціальні гарантії, передбачені для працівника;
–  на відпустку, в тому числі, і на відпустку в зв’язку з вагітністю, пологами і для догляду за дитиною;
–  на оплату листка тимчасової непрацездатності, включаючи догляд за хворою дитиною;
–  на охорону праці та соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві.
 Серед негативних наслідків «тіньової» зайнятості є  такі, що стосуються суспільної небезпеки: нелегальна зайнятість сприяє поширенню захворювань (харчові отруєння тощо), підвищенню рівня аварійності на дорогах, зростанню ризику виникнення нещасних випадків на виробництві, адже з офіційно неоформленим працівником не проводиться навчання з техніки безпеки, охорони праці.
  Роботодавець, який використовує повністю задекларовану працю, також має цілий ряд переваг, зокрема центрами зайнятості надається допомога по частковому безробіттю застрахованим особам у разі втрати ними  частини заробітної плати внаслідок вимушеного скорочення робочого часу у зв’язку із зупиненням(скороченням ) діяльності через проведення заходів щодо запобігання виникненню та поширенню корона вірусної хвороби
 Управління соціального захисту населення  в черговий раз звертає увагу роботодавців  на недопущення використання не задекларованої праці.
Шановні роботодавці! Подбайте про своїх працівників та про їхнє майбутнє!!!
Закликаємо вас зробити крок назустріч суспільству – легалізувати зайнятість населення та відмовитись від виплати зарплати «в конвертах». Це дозволить громадянам зняти соціальну напругу та отримати реальну соціальну підтримку.

Голова РДА

Голова Рогатинської районної державної адміністрації


Тел. приймальні:
(03435) 24-300; т/ф 24-780


e-mail:  zagal @rohatyn.if.gov.ua

ЧИТАТИ БІЛЬШЕ

Портали

Курс валют

 

Місцеві інформаційні веб-

Гарячі новини