Меню

186 | 2018-01-04

Пенсійний фонд України з допомогою реєстру застрахованих осіб сприятиме боротьбі з тіньовою зайнятістю

Серед основних пріоритетів діяльності Пенсійного фонду України на 2018 рік – сприяння легалізації тіньової зайнятості серед населення. У цьому напрямку Фонд плануєпродовжити співпрацю з органами Державної фіскальної служби, Державної служби Україниз питань праці, іншими контролюючими, правоохоронними органами та громадськимиорганізаціями.

Фахівці пенсійної служби мають на меті більш глибоко використовувати інформацію ізреєстру застрахованих осіб. Це дасть змогу здійснювати моніторинг заробітної плати працюючих громадян, зіставити її з показниками рівня оплати праці в розрізі видів діяльностісуб’єктів господарювання.

Робота в цьому напрямку проводилась у 2017 році. Зокрема, за даними реєструзастрахованих осіб Пенсійного фонду України, лише у вересні минулого року 57 тисячам осібпрацедавці нарахували зарплату понад максимальну величину бази нарахування єдиногосоціального внеску (ЄСВ), яка складає 42 100 гривень. Тобто, працедавці сплачують єдинийсоціальний внесок (22%) із зазначеної суми, хоча працівники отримали значно вищузарплату.

— При цьому на підприємствах усі інші робітники отримують незначну зарплату. Наприклад, бухгалтер та працівник одного товариства з обмеженою відповідальністю у Києвіотримують заробітну плату 13,5 та 1,5 мільйони гривень. При цьому середня зарплата інших працівників — 3,8 тисячі гривень. На другому підприємстві зарплата бухгалтера становила 4,8 мільйона гривень, інших чотирьох працівників — близько п’яти тисяч. А в одній великій корпораціїз відомим брендом у Київській області працюють лише дві застраховані особи. При цьому зарплата бухгалтера у цій компанії становила понад 800 тисяч гривень, а іншого працівника — 904 тисячі, — навела приклади директор департаменту Тетяна Король.

Завдяки реєстру також можна виявити осіб, які працюють у багатьох роботодавців, отримуючи при цьому невелику зарплату. Приміром, у вересні минулого року таких громадян було понад 5,3 тисячі. Причому майже чотири сотні осіб працювали одночасно у від 10 до 97 роботодавців.

— До прикладу, одна особа із Харківської області працювала у 56 роботодавців одночасно. Ця людина отримувала зарплату від 108 до 115 гривень. Загальна сума її доходу в місяць за даними реєстру становила 6055,45 гривень. Інша особа в тій же області працювала у 36 роботодавцівіз зарплатою від 108 до 907 гривень. Загальна сума її доходу становила 4687 гривень. Ще одна застрахована особа була найманим працівникомодночасно у 32 роботодавців, які зареєстровані у шести різних регіонах і у всіх рахувалась на основному місці роботи. При цьому у 27 роботодавців заробітна плата була меншою за мінімальну, — повідомила посадовиця.

Зазначені факти свідчать про можливе ухилення роботодавців від сплати ЄСВ. Відтак, цього року Фонд планує проводити глибший аналізвідомостей про застрахованих осіб та їх роботодавців і максимально висвітлювати цю роботу.

Джерело: http://www.pfu.gov.ua

Голова РДА

Голова Рогатинської районної державної адміністрації


Тел. приймальні:
(03435) 24-300; т/ф 24-780


e-mail:  zagal @rohatyn.if.gov.ua

ЧИТАТИ БІЛЬШЕ

Портали

Курс валют

 

Місцеві інформаційні веб-

Гарячі новини