Меню

122 | 2019-06-06

Перший заступник голови райдержадміністрації взяла участь у роботі 25 сесії районної ради

Сьогодні, 06 червня, перший заступник голови райдержадміністрації Олена Мороховська взяла участь у роботі 25 сесії районної ради, яка відбулася під головуванням голови районної ради Романа Гринишина.

Перед розглядом питань порядку денного депутати надали слово заступнику головного редактора газети «Галичина» Ігорю Лазоришину, який символічно, в День журналіста, запросив підтримати і передплачувати газету «Галичина» та разом творити обличчя Рогатинщини.

Крім того, перед присутніми виступила начальник відділу культури райдержадміністрації Ольга Рибій, яка анонсувала районний фестиваль «Опільські роси», що відбудеться 23 червня цього року і є своєрідною візитівкою і рекламою Рогатинщини туристичної. Голова районної ради Роман Гринишин висловив сподівання, що районні депутати, сільські голови долучаться до організації проведення фестивалю, який втілиться добрим обміном здобутками культурних традицій громад району.

Розгляд питань порядку денного розпочався зі звіту щодо виконання програми соціально-економічного та культурного розвитку району за І-й квартал 2019 року, по якому доповідав Володимир Штогрин – начальник відділу економічного розвитку і торгівлі та інфраструктури районної державної адміністрації, котрий коротко зупинився на основних показниках району. Особливо звернув увагу депутатів на негативній тенденції до зменшення наявного населення району, яка за попередніми даними, на 1 березня 2019 року становила 39,2 тис. осіб, з яких 4200 осіб зайнятого населення. Район займає 6 місце в області по реєстрації суб’єктів підприємницької діяльності. Продукція, виготовлена в районі, користується попитом в світі, адже експорт (близько 10 млн.дол.) переважає над імпортом (близько 2 млн.дол.). Капітальні інвестиції в район склали 109 млн.грн., частка яких в області збільшилась на 5% та ін. Після доповіді депутатами було прийняте відповідне рішення.

Депутати затвердили звіт щодо виконання районного бюджету за І-й квартал 2019 року та внесли зміни до районного бюджету на 2019 рік. Левову частку коштів з перевиконання районного бюджету, який склав близько 1 млн. 800 тис.грн., депутатами було спрямовано на освіту та медицину. Приємно було відзначити, що на сьогодні простроченої заборгованості по виплаті заробітної плати ні в галузі освіти, ні в галузі медицини немає.

В ході роботи сесії, депутатами було взято до уваги інформацію Рогатинського відділення поліції Тисменицького відділу поліції Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області про діяльність у сфері охорони та захисту прав і свобод людини, протидії злочинності, забезпечення публічної безпеки і порядку на території Рогатинського району.

Про хід виконання районної цільової соціальної програми з оздоровлення та відпочинку дітей на 2016-2020 роки доповідав начальник відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації Василь Трач.

З огляду на зміни у законодавстві, на виконання законів України «Про освіту» та «Про загальну середню освіту», депутатами було прийнято рішення про перейменування трьох закладів освіти району на ліцеї.

Було перейменовано Рогатинську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів № 2 на Рогатинський ліцей та присвоєно даному закладу імені Братів Рогатинців. Також перейменовано Рогатинську гімназію імені Володимира Великого – на Академічний ліцей «Рогатинська гімназія імені Володимира Великого», Пуківську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів – на Пуківський ліцей, до якого було приєднано дві філії І-ІІ ступенів, а саме Добринівську та Стратинську, які були утворені, шляхом реорганізації Добринівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів та Стратинської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів. Депутатами були затверджені статути даних ліцеїв та положень філій.

Голова районної ради Роман Гринишин подякував Стратинській та Добринівській громадам, їхнім сільським головам, трудовим колективам шкіл за те, що з розумінням поставились до питань утворення філій та оперативно відреагували на дані потреби.

До слова, перед пленарним засіданням сесії відбулося засідання президії районної ради, на якому голови комісій та фракцій в районній раді розглянули лист районної державної адміністрації щодо реорганізації ще 26 закладів освіти району, шляхом пониження їх ступенів. Однак дані питання президія не внесла в порядок денний 25 сесії, оскільки на даний час відсутнє правове підґрунтя для здійснення такої обов’язкової реорганізації.

Одним з прийнятих рішень було рішення щодо передачі в безоплатне користування громадській організації «Рогатинське товариство пластових опікунів «ДоброДій» частину підвальних приміщень навчального корпусу Рогатинської гімназії імені Володимира Великого та внесено зміни до окремих рішень районної ради, що стосуються управління майном територіальних громад району. Голова районної ради Роман Гринишин принагідно зазначив те, що Верховною Радою України нещодавно було прийнято Закон України «Про державне визнання і підтримку «Пласту», тож допомога цій громадській організації в районі на сьогодні є більш як доречною, адже навколо «Пласту» гуртується весь молодіжний рух, який виховується в дусі патріотизму до рідного краю та України.

Всього на пленарному засіданні депутатами розглянуто 19 питань порядку денного сесії, по яких одноголосно були прийняті рішення.

Після розгляду всіх питань порядку денного, вчергове депутатати районної ради підняли питання стану доріг в районі. Особлива увага була звернена на стан дороги Стрий – Знам’янка в Рогатинському районі, а саме на ділянках Рогатин – Пуків – Лопушня та вул. Д.Галицького в місті Рогатині. Також задавались питанням призупинення робіт на ділянках дороги Рогатин – Куровичі в селі Липівка.

Крім того, депутатів стурбувала ситуація з активною обробкою полів засобами захисту рослин, що не може не впливати на здоров’я населення району та ін.

Джерело: http://rohatynrada.if.ua

Голова РДА

Голова Рогатинської районної державної адміністрації


Тел. приймальні:
(03435) 24-300; т/ф 24-780


e-mail:  zagal @rohatyn.if.gov.ua

ЧИТАТИ БІЛЬШЕ

Портали

Курс валют

 

Місцеві інформаційні веб-

Гарячі новини