Меню

56 | 2018-12-27

Питання реформування медичної галузі Прикарпаття розглянули на колегії профільного департаменту ОДА

26 грудня відбулося засідання колегії департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації, на якому присутні розглянули питання про виконання обсягів імунізації населення області за 11 місяців поточного року, про підсумки реформування на первинному рівні медичної допомоги на Прикарпатті та роботу комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медичної і консультативно-діагностичної допомоги Івано-Франківської міської ради» у 2018 році.

Зокрема, йшлося про становлення діяльності первинної ланки надання медичної допомоги в місті Івано-Франківську в умовах реформування галузі.

Засідання розпочалося з урочистих моментів. Заступник голови ОДА Віталій Федорів вручив державну нагороду України «Заслужений лікар України завідувачу кафедри ендокринології ІФНМУ Надії Скрипник. Медаль «За заслуги перед Прикарпаттям» отримали троє лікарів, а саме - Оксана Островська, Микола Фреїшин та Володимир Чемний. Збірній команді лікарів закладів охорони здоров’я Івано-Франківської області за особистий вагомий внесок в пропаганду здорового способу життя серед медичних працівників та зайняте перше місце в чемпіонаті України з футзалу вручили кубок та іменні медалі. Як зазначив директор департаменту охорони здоров’я Микола Стовбан, Міністерство охорони здоров’я та Національна служба здоров’я України визнали флагманом директорку Центру первинної медичної і консультативно-діагностичної допомоги міської ради Ольгу Савчук та заклад, який вона очолює. Оскільки саме вони стали новаторами щодо реформи на первинній ланці в нашій області. Слід зазначити, що аналогів подібного створення в регіонах країни нема.

За професіоналізм, громадську позицію та особистий внесок у реформування первинної ланки керівника центру Ольгу Савчук та заступника Оксану Романську директор ДОЗ нагородив грамотою департаменту.

Віталій Федорів подякував усім медикам за проведену роботу і запропонував присутнім, щоб у наступному році кожен до свого напрямку започаткував щомісячний брифінг в департаменті охорони здоров’я, під час якого чітко розповідатимуть населенню, і медичній спільноті, зокрема про стан справ кожної із медичної галузі.

У своєму виступі щодо виконання обсягів імунізації населення області за 11 місяців поточного року, експерт з епідеміології Євгенія Чурпіта наголосила на стратегії імунопрофілактики. Фахівець акцентує, що основним пріоритетом в імунопрофілактиці є вакцинація. Її охоплення має становити 95%. Також має бути справедливий доступ всіх верств населення до вакцини. Обов’язково повинна бути першочергова вакцинація осіб, які заплановані на поточний рік. «Так, наприклад, ми сьогодні плануємо охоплення щепленнями на наступний рік тих контингентів, які підлягають імунізації. Найперше будуть вакцинуватися ті діти, які йдуть з порушенням календаря щеплень. Відповідальність за відмову від профілактичних щеплень буде покладено на батьків. За несвоєчасне охоплення вакцинацією та налаштування батьків на відмову від щеплення нестимуть відповідальність медичні працівники», - додає епідеміолог.

Щодо ситуації із кором по області, то станом на 20 грудня зареєстровано 5420 хворих на кір, в тому числі 3978 – діти до 17 років. Лабораторно підтверджено 384 випадки. В організованих колективах зафіксовано 65 спалахів, в яких захворіло 947 осіб, в тому числі 752 дитини до 15 років. Лабораторно підтверджено 78 випадків.

Слід додати, що з другого півріччя 2019 року Національна служба здоров’я України розглядає можливість доплати медичним працівникам первинної ланки за своєчасне і повне охоплення вакцинацією населення, що обслуговує дільниця.

На колегії також заслухали питання про формування госпітальних округів на території області. За словами керівника медичної галузі, це питання є дуже важливе, адже в госпітальному окрузі існує так звана лікарня інтенсивного лікування або першого, або другого рівня. І вагомість полягає в тому, щоб обрати правильний вектор створення і зберегти на Франківщині як лікарні, так і медичні колективи.

Джерело: www.if.gov.ua

Голова РДА

Голова Рогатинської районної державної адміністрації


Тел. приймальні:
(03435) 24-300; т/ф 24-780


e-mail:  zagal @rohatyn.if.gov.ua

ЧИТАТИ БІЛЬШЕ

Портали

Курс валют

 

Місцеві інформаційні веб-

Гарячі новини