Меню

201 | 2018-06-19

Представники потенційної Букачівської ОТГ відвідали Верхнянську ОТГ

Сьогодні, 19 червня, відбулася навчальна поїздка для представників потенційної Букачівської ОТГ з ініціативи Івано-Франківського Центру розвитку місцевого самоврядування за підтримки ULEAD з Європою / ULEAD with Europe у Верхнянську об’єднану територіальну громаду Калуського району.

Насамперед, учасники стаді-туру мали можливість поспілкуватись з головою Верхнянської ОТГ Миколою Філіповичем, заступниками та очільниками відділів освіти, соціальних послуг, ЦНАПУ громади.

«За майже три роки з моменту створення об’єднаної громади нам вдалось досягти чималих результатів. Найперше, зробили акцент на освіту та медицину. Завершуємо ремонти двох амбулаторій та оновили практично усі ФАПи, відкрили три садочки у селах громади. Окрім того, розпочали ремонт комунальних доріг та встановили вуличне освітлення навіть у найменших населених пунктах», - розповів голова Верхнянської ОТГ Микола Філіпович.

Далі за принципом «краще один раз побачити, ніж сто разів почути» відвідали декілька сіл, які увійшли до Верхнянської ОТГ.

Зокрема, в Станьківській сільській раді ознайомились з практикою ремонту комунальних доріг, які заасфальтували. Їздити такими дорогами одне задоволення. А також відвідали місцеву школу, яку силами громади вже кілька років ремонтують від системи опалення і фасаду, до внутрішніх ремонтних робіт.
У селі Довгий Войнилів ознайомились з роботою місцевої амбулаторії, яка на рівні з амбулаторією у центральній садибі обслуговує близько 5-ти тисяч мешканців сусідніх сіл. Тут з моменту утворення громади практично повністю завершили внутрішні роботи, придбали нове обладнання та комп’ютери для сімейних лікарів, адже намагаються йти в ногу з часом.

Окрім того, представники потенційної Букачівської ОТГ мали можливість ознайомитись з роботою навчально-виховних комплексів у селах Довгий Войнилів та Негівці, де на базі шкіл відкрили дошкільні групи, які користуються величезною популярністю.

«Потужний старт для таких разючих змін став багато у чому можливим завдяки державній підтримці новостворених об’єднаних громад у вигляді інфраструктурної субвенції», - наголосив радник з питань децентралізації Івано-Франківського ЦРМС Maksym Chopey.
У Верхнянській ОТГ це 18 мільйонів гривень за три роки. Тоді як Букачівська громада мала можливість отримати близько 9 мільйонів на розвиток інфраструктури, якби не зволікала з об’єднанням.

 

Як живе Верхнянська ОТГ: шлях до серця громади лежить через дороги

Голова РДА

Голова Рогатинської районної державної адміністрації


Тел. приймальні:
(03435) 24-300; т/ф 24-780


e-mail:  zagal @rohatyn.if.gov.ua

ЧИТАТИ БІЛЬШЕ

Портали

Курс валют

 

Місцеві інформаційні веб-

Гарячі новини