Меню

56 | 2019-05-29

Про небезпеку від багатоїдних совок

За даними фітосанітарного моніторингу, проведеного спеціалістами відділу прогнозування фітосанітарної діагностики та аналізу ризиків Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області, в агроценозах відбувається літ метеликів підгризаючих совок (озимої, окличної) та листогризучих (капустяної, совки-гамми та інших).

Ці лускокрилі комахи відносяться до найбільш шкодочинних видів сільськогосподарських культур. Шкідливою стадією совок є гусениці, які пошкоджують понад 50 видів рослин. Погодні умови цьогорічної вегетації та наявність квітучої нектароносної рослинності виявляються сприятливими для живлення метеликів та розвитку яєць фітофагів.

В обмеженні чисельності совок дієвими та ефективними є агротехнічні прийоми: належний обробіток грунту, міжрядне розпушування просапних та овочевих культур у період масового відкладання яєць метеликами або відразу після його закінчення, і знищення бур’янів, тощо.

З метою запобігання поширення гусениць підгризаючих і листогризучих совок необхідно провести обстеження посівів і за утворення осередків надпорогової чисельності гусениць совок: ЕПШ підгризаючих совок у посівах буряків -1-2, кукурудзи, соняшнику, картоплі та інших просапних-3-8екз.на кв.м; ЕПШ листогризучих совок у посівах буряків 2-3, багаторічних трав - 8-10 екз. на кв.м, соняшнику – 3 екз. на рослину, на ранній капусті 1-2, на пізній – 5 екз. на рослину за заселення 5% рослин і більше, застосовують: альтекс, ексірель, децис Профі, децис f-люкс, золон, драгун, верімарк, белт, та інші дозволені інсектициди у рекомендованих нормах для різних культур. Застосування інсектицидів проти листогризучих совок на посадках томатів, перцю, баклажанів бажане до початку плодоутворення. У посадках капусти ефективні - матч, дімілін, оперкот, номолт, інспектор та інші дозволені до «Переліку…» препарати.

Кращі результати дають обробки у вечірні години, коли гусениці підгризаючих совок живляться рослинами. Інсектициди доцільніше застосовувати в період виплодження гусениць та появи другого віку їх, коли вони живляться відкрито і є найбільш уразливими.

При роботі з агрохімікатами необхідно суворо дотримуватись правил техніки безпеки та санітарно-гігієнічних вимог ДСП 8.8.1.

Голова РДА

Голова Рогатинської районної державної адміністрації


Тел. приймальні:
(03435) 24-300; т/ф 24-780


e-mail:  zagal @rohatyn.if.gov.ua

ЧИТАТИ БІЛЬШЕ

Портали

Курс валют

 

Місцеві інформаційні веб-

Гарячі новини