Меню

35 | 2019-10-09

Програма «Бачення 2020»

У другий четвер жовтня кожного року під егідою Всесвітньої організації охорони здоров`я проводиться Всесвітній день зору. І ця акція підтримується на рівні всієї планети Міжнародною організацією у боротьбі із сліпотою і Міжнародним об`єднанням сліпих, Всесвітній день зору проводиться в рамках Всесвітньої програми «Бачення 2020: Право на зір». До її основних задач відносять:

- Організація 100%доступної офтальмологічної допомоги до кожного жителя незалежно від його статусу і життєвого рівня.

- Повноцінне інформування про міри по збереженню зору.

- Забезпечення якісної реабілітації людей, що втратили зір.

Відносно останніх даних ВООЗ на Землі проживає близько 42 млн. сліпих, 250 млн. осіб із зниженою гостротою зору. Переважна більшість з них це люди старші 50 років.

У 80% випадків сліпота могла бути попереджена і лише у 20% випадків сліпоту не можливо було попередити навіть при цілеспрямованому лікуванні.

Основними причинами втрати зору є:

1. Дегеративні захворювання сітківки: виникають у людей старшого віку і похилого віку, вражають часто макулу, т.з. жовту пляму, від якої залежить висока гострота зору. Ці захворювання призводять до втрати різкого ступеня, діагностуються окулістом при огляді очного дна. Лікування залежить від форми дегенеративного захворювання.

2. Глаукома – це важке захворювання, якщо не діагностовано – призводить до повільної і незворотної втрати зору. Діагностується при вимірюванні очного тиску 1 раз в 3 роки у здорових осіб і 1 разу хворих із гіпертонічною хворобою, хворих із цукровим діабетом, із короткозорістю високого ступеня. Ця хвороба потребує постійної уваги з боку пацієнтів і лікаря.

3. Діабетична ретинопатія – виникає у хворих із некомпенсованою формою цукрового діабету. Основою в профілактиці і лікуванні є компенсація цукрового діабету. Проявляється зниженням зору і діагностується окулістом при огляді очного дна.

4. Катаракта – прогресуюча втрата прозорості кришталика. Проявляється появою «туману»перед оком, подвоєнням контурів предметів і зниженням зору. Лікування – оперативне, приносить у більшості випадків гарні результати.

Це основні причини втрати зору. Серед інших – травми очей і голови, загальні хвороби очей, короткозорість.

В Україні – найнижчі показники інвалідності по зору спостерігається серед дорослого населення у Дніпропетровській, Київській та Харківській областях.

Основним інвалідним фактором є травми очей і орбіти, патологія очного дна, глаукома, короткозорість, атрофія зорового нерва.

Щорічний візит до окуліста для визначення гостроти зору, вимірювання ВОТ, огляду очного дна – навіть якщо Вас нічого не турбує, є запорукою збереження високого зору і значить високої якості Вашого життя.

Районний офтальмолог

Валентина Сергіївна Пархуць

Голова РДА

Голова Рогатинської районної державної адміністрації


Тел. приймальні:
(03435) 24-300; т/ф 24-780


e-mail:  zagal @rohatyn.if.gov.ua

ЧИТАТИ БІЛЬШЕ

Портали

Курс валют

 

Місцеві інформаційні веб-

Гарячі новини