Меню

149 | 2018-04-04

Протокол засідання від 15 березня 2018 року

Протокол

засідання громадської ради при райдержадміністрації

 

15 березня 2018 року                                                                                                            м .Рогатин

 

Головував: Зварчук Я.М. – голова громадської ради при Рогатинській райдержадміністрації

Присутні: Голова райдержадміністрації П.Білінський

Члени громадської ради при райдержадміністрації – 10 осіб

Відсутні: У. Мартинюк, І. Мицак, І.Гладковський, Т.Стасів, Г.Росоловська, О.Конапада, П. Числяк, О.Верб’яна

Запрошені:

Заступник голови райдержадміністрації Оксана Канюка

Головний лікар Рогатинської ЦРЛ Тарас Бандура

Заступник головного лікаря Рогатинської ЦРЛ Віктор Денисюк

Начальник відділу освіти райдержадміністрації Лідія Дуда

 

Порядок денний:

1. Про формування конкурсної комісії з проведення конкурсу на зайняття вакантної посади головного лікаря комунального підприємства «Рогатинський центр первинної медико-санітарної допомоги» відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 27.12.2017р. № 1094 «Про затвердження Порядку проведення конкурсу на зайняття посади керівника державного, комунального закладу охорони здоров’я» .

2. Про актуальні проблеми реформування медичної галузі.

3. Про оптимізацію мережі навчальних закладів району.

4. Різне.

По першому питанні виступили:

П.Білінський, голова райдержадміністрації, який зазначив, що відповідно до законодавчої бази районна державна адміністрація повинна призначити головного лікаря на конкурсній основі. Згідно положення в конкурсну комісію входить рівна кількість осіб від державного органу управління і від громадської ради. Тому від громадської ради повинно бути делеговано 3 кандидата до складу конкурсної комісії. Тобто 3 кандидатури буде від громадської ради і 3 від райдержадміністрації. Буде створена конкурсна комісія і вже скоро відбудеться перше її засідання. Ця комісія напрацює механізм проведення конкурсного відбору. Оголошення про конкурс вже оприлюднений на офіційному веб-сайті РДА.

Я. Зварчук, голова громадської ради запропонував включити до складу конкурсної комісії райдержадміністрації наступних членів громадської ради: Галину Ворону – голову Рогатинського районного комітету профспілки медичних працівників; Петра Числяка – голову ради роботодавців району; Богданну Кравець – голову Рогатинського районного комітету профспілки працівників державних установ. Громадська рада заперечень не висувала і підтримала запропоновані кандидатури.

Голосування по першому питанні:

«За» – 8 ос.

«Утрималися» – 2 ос.

«Проти» – 0 ос.

Вирішили: погодити подані кандидатури.

 

По другому питанні виступив:

П. Білінський, голова райдержадміністрації, який зазначив, що на сьогоднішній день є представлено на громадське обговорення проекти наказів Міністерства охорони здоров’я України: «Про порядок вибору лікаря, який надає первинну медичну допомогу» і «Про затвердження Порядку надання первинної медичної допомоги».

На думку голови РДА Петра Білінського дані накази є не чіткі та потребують внесення ряду суттєво важливих поправок.

- Не змінювати декларацію.

- Не можна скасувати нормативи забезпеченості закладів первинної медичної допомоги (має бути стандарт забезпеченості). МОЗ повинен затвердити табель оснащеності на основі принципу пріоритизації, який містить повний комплект, необхідний для виконання компетенцій лікаря загальної практики. Автомобіль має бути включеним у табель оснащеності.

- Правовий статус ФАПу та фельдшера – треба визначити.

- Вказати спосіб вирішення проблеми закупівель обладнання для амбулаторій – МОЗ спланувати першочергові закупівлі оснащення.

- Так як розписано про лікаря має бути розписано і про медсестру.

- Має бути чітко прописаний порядок проведення лабораторних досліджень.

- Розписати, яким способом організовує свою роботу лікар-ФОП. Порядок створення його матеріально-технічної бази, надання йому робочого місця у центрі ПМСД, порядок проведення розрахунків.

Голосування по другому питанні:

«За» – 10 ос.

«Утрималися» – 0 ос.

«Проти» – 0 ос.

Вирішили: Підтримати звернення про повернення на доопрацювання представлених на громадське обговорення проектів наказів Міністерства охорони здоров’я України: «Про порядок вибору лікаря, який надає первинну медичну допомогу» і «Про затвердження Порядку надання первинної медичної допомоги».

 

По третьому питанні виступили:

О. Канюка, заступник голови райдержадміністрації. Аналогічно як проходить реформа медицини в освіті теж відбуваються важливі зміни. В районі ведеться плідна робота над створенням освітніх округів в межах бюджетних асигнувань. Буде створено 4 опорні заклади: Рогатинська ЗОШ №2, Княгтицький НВК, Пуківська і Черченська ЗОШ 1-3 ст. При даних опорних закладах будуть утворені філії, що в свою чергу приведе до пониження ступеня навчальних закладів. Самі ж навчальні заклади закриватися не будуть.

На сьогоднішній день передано усі школи на пульт охорони. Це є хороша економія, яка складає 1849 тис.грн.

Л.Дуда, начальник відділу освіти райдержадміністрації. Відповідно до Закону України «Про освіту» розроблено першочергові заходи щодо приведення мережі закладів освіти Рогатинського району в межі бюджетних асигнувань, оскільки кошти рахуватимуться і виділятимуться на район згідно формульного розрахунку на одного учня.

П.Білінський, голова райдержадміністрації. Згідно закону про освіту навчальні заклади будуть поділятися: на школу І рівня (початкова), ІІ рівня (гімназії) та школу ІІІ рівня (ліцей).

Враховуючи той факт, що згідно нового закону про освіту ліцеєм може називатися тільки той заклад який має ІІІ ступінь акредитації і на потоці якого в 10-11 класах навчається не менше 100 учнів, то ліцей в Рогатинському районі буде один - на базі Рогатинської ЗОШ №1.

В Рогатинському районі сьогодні у всіх навчальних закладах налічується 178 учнів, які навчаються в 10-11 класі. Враховуючи, що потужність опорного закладу Рогатинська ЗОШ І-3 ст. №1 та Рогатинської ЗОШ 1-3 ст. №2 велика (1400-1200 учнів відповідно), а фактично навчається на ½ менше дітей, тому в Рогатині доцільно створити два навчальні заклади: ліцей і гімназію. Ці заклади увійдуть в межі бюджетих асигнувань, будуть самозабезпечені (недотаційні) і матимуть право на життя. Їм коштів вистачатиме на забезпечення освітнього процесу.

Директор згідно освітньої реформи стає окремою юридичною особою, отримує фінансування і коли виникають проблеми з виплатою зарплати то це лягає «на плечі» самого директора закладу. Ця реорганізація передбачає незначне скорочення ставок, а економія тут виникне суттєво значна, яка за попередніми розрахунками складає 5256 тис.грн.

Голосування по третьому питанні:

«За» – 10 ос.

«Утрималися» – 0 ос.

«Проти» – 0 ос.

Вирішили:

1. В квітні 2018 року на засіданні колегії РДА заслухати інформацію начальника відділу освіти РДА Лідії Дуди щодо проведення освітньої реформи в районі.

2. Напрацювати текст звернення, яке направити в Івано-Франківську обласну раду та обласну державну адміністрацію про незадовільний стан доріг державного та місцевого значення.

 

По четвертому питанні виступив:

Я. Зварчук, голова громадської ради при райдержадміністрації, який ознайомив присутніх із орієнтовним планом проведення консультацій з громадськістю, запланованих Рогатинською райдержадміністрацією на 2018 рік.

Вирішили: прийняти до відома орієнтовний план проведення консультацій з громадськістю, запланованих Рогатинською райдержадміністрацією на 2018 рік.

 

Голова громадської ради

при райдержадміністрації                                                                                        Я.Зварчук

 

Протокол вела:

начальник відділу організаційно-

інформаційної роботи апарату

райдержадміністрації                                                                                                  І.Вовкун

Голова РДА

Голова Рогатинської районної державної адміністрації


Тел. приймальні:
(03435) 24-300; т/ф 24-780


e-mail:  zagal @rohatyn.if.gov.ua

ЧИТАТИ БІЛЬШЕ

Портали

Курс валют

 

Місцеві інформаційні веб-

Гарячі новини