Меню

73 | 2019-01-11

Руслан Панасюк: «Досягнення реформи необхідно закріпити у Конституції»

Представники експертного середовища в рамках брифінгу в Українському кризовому медіацентрі 11 січня звернулись до Верховної Ради України із закликом розглянути вже найближчим часом законопроект № 2217-а «Про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади)».

Реформа децентралізації по всій Україні перейшла певний рубіж. Створено 874 ОТГ, в яких проживає 9,1 мільйона осіб (близько 25,8% населення України), а за площею це 37,7% території нашої держави.

«Ситуація, коли люди в одній державі живуть у двох «паралельних реальностях» не може тривати вічно. Добровільне об’єднання підходить до логічного завершення. Орієнтир – 2020 рік, наприкінці якого мають відбутись місцеві вибори на новій територіальній основі. Хто не об’єднався добровільно, буде об’єднаний в порядку закону про новий адміністративно-територіальний устрій, що базуватиметься на змінах до Конституції України», - наголошує директор Івано-Франківського ЦРМС, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою», Руслан Панасюк.

Перша і найбільш знакова річ, передбачена цим законопроектом, це те, що засади децентралізації влади закріплюються у Конституції. Не менш важлива зміна – громада визнається базовою одиницею в адміністративно територіальному поділі.

Систему адміністративно-територіального устрою України складатимуть адміністративно-територіальні одиниці: громади, райони, регіони. Територія України буде поділена на громади, а декілька громад становитимуть район.

«Успіхи реформи децентралізації потрібно зафіксувати. Щоб продовжувати реформування місцевого самоврядування і територіальної організації влади, перейти до наступного етапу реформи потрібна основа - закріплені у Конституції України норми. Цим законопроектом ми закріпимо успіхи реформи і визначимо подальший вектор руху України», - наголошує Руслан Панасюк.

Джерело: Івано-Франківський Центр розвитку місцевого самоврядування

Голова РДА

Голова Рогатинської районної державної адміністрації


Тел. приймальні:
(03435) 24-300; т/ф 24-780


e-mail:  zagal @rohatyn.if.gov.ua

ЧИТАТИ БІЛЬШЕ

Портали

Курс валют

 

Місцеві інформаційні веб-

Гарячі новини