Меню

75 | 2019-04-05

Руслан Панасюк: «Сьогодні український кейс реформи децентралізації європейські експерти відзначають як один з найуспішніших»

1 квітня виповнилось 5 років з моменту символічного старту реформи децентралізації. Саме цього дня у 2014 році урядом було схвалено Концепцію реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні.

«Реальна робота з впровадження реформи розпочалась в 2015 році з прийняттям закону про добровільне об’єднання територіальних громад. Всі розуміли тоді, потрібно щось змінювати. Місцеве самоврядування тоді було більш декларативним, оскільки не мало достатніх повноважень, а тим більше фінансового підґрунтя для їх реалізації», - зазначив директор Івано-Франівського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми ULEAD з Європою / ULEAD with Europe, Руслан Панасюк в ефірі ОТБ «Галичина».

На його переконання, успіх реформи місцевого самоврядування в Україні, у немалій мірі став можливим завдяки тому, що біля її витоків стояли практики. Зокрема, прем’єр-міністр Володимир Гройсман, який свого часу був міським головою Вінниці. Він розумів, як саме потрібно підсилити місцеве самоврядування, яких ресурсів воно потребує. А завдяки підтримці Президента Петра Порошенка, був даний старт реформі децентралізації.

«Сьогодні нашу практику реформування, український кейс реформи децентралізації, навіть європейські експерти та інституції відзначають як один з найуспішніших», - наголосив Руслан Панасюк.
Він також додав, що варто відзначити вклад у створення нового місцевого самоврядування на Прикарпатті депутатського корпусу обласної ради, який з четвертої спроби на старті реформи у 2015 році затвердив перший Перспективний план формування територіальних громад. Саме тоді за критерій формування ОТГ був взятий критерій якості, а не кількості. Адже тоді ми всі, невеличка команда на чолі першим керівником офісу реформ в області Дмитром Дзвінчуком, розуміли – лише кращими практиками зможемо привернути в реформу якомога більше учасників, зможемо мати підтримку людей.

«Той момент безвиході, 5 років тому, вже забувся. До доброго швидко звикається. Як от до кращих доріг в об’єднаних територіальних громадах, кращих шкіл, відремонтованих амбулаторій, новітніх центрів надання адміністративних послуг. Звикли до того, що сьогодні бюджети ОТГ не такі крихітні, як були до об’єднання. Проте, так завжди не було. І про це треба пам’ятати. Це продукт 5-ти років роботи», - говорить Руслан Панасюк.

Сьогодні результати реформи в цілому по Україні вражаючі – 884 ОТГ. До завершення 2019 року ми разом з експертним середовищем очікуємо утворення 1000 об’єднаних громад. Шлях обраний правильно. Ми сьогодні твердими усвідомленими кроками рухаємося в сторону Європи.

Джерело: Івано-Франківський Центр розвитку місцевого самоврядування

Голова РДА

Голова Рогатинської районної державної адміністрації


Тел. приймальні:
(03435) 24-300; т/ф 24-780


e-mail:  zagal @rohatyn.if.gov.ua

ЧИТАТИ БІЛЬШЕ

Портали

Курс валют

 

Місцеві інформаційні веб-

Гарячі новини