Меню

68 | 2020-05-25

Торгівля людьми – це не міф, це реальність

Проблема торгівлі людьми, протидія цьому злочину, а також організація надання допомоги потерпілим від торгівлі людьми залишаються актуальними питаннями в Україні.

Торгівля людьми є одним із найсерйозніших злочинів проти людини, який має, як економічні, так і соціальні, психологічні причини.

Способи втягнення людей у процес торгівлі людьми це використання обману, шахрайства, шантажу, уразливого стану людини, із застосуванням чи погрозою застосування насильства, із використанням службового становища, матеріальної чи іншої залежності від другої особи.

Сьогодні термін “торгівля людьми” застосовується до різних форм експлуатації та різних видів жертв. Немає єдиного “типового” випадку торгівлі людьми. Об’єктом цього злочину може бути будь – хто незалежно від статі, віку, соціального становища тощо.

Метою торгівлі жінками може бути насильницький шлюб, примусова праця, народження дитини примусово чи за замовленням, використання в сексуальному бізнесі. Чоловіків переважно використовують на будівництвах, у промисловості, сільському господарстві, дітей – у жебрацтві, дитячої порнографії, осіб будь-якої статі і віку – для вилучення і трансплантації органів.

У процесі торгівлі людьми можна виокремити три основні стадії, на кожній з яких зазвичай задіяні різні групи злочинців, і які мають свої особливості щодо того, що відбувається з постраждалими: вербування, перевезення, експлуатація.

Під вербуванням людини слід розуміти досягнення домовленості шляхом безпосереднього наймання, тобто запрошування і набору добровольців ніби для участі у певній діяльності.

На цій стадії вербувальники підшуковують потенційних жертв для подальшої передачі їх для експлуатації. Основним завданням злочинців на цьому етапі є визначення особи, життєві обставини і характер якої можуть спонукати її до дій, які зрештою приведуть її під контроль торгівців людьми, та спонукання потенційної жертви на здійснення таких кроків. На практиці це може виглядати як пропозиція працевлаштування в іншій країні чи місцевості, зроблена особі, яка шукає заробіток. До особливо вразливих категорій потенційних жертв торгівлі людьми можна віднести незаміжніх (у тому числі розлучених) жінок або одиноких матерів, молодь, зокрема дітей вулиці, сиріт, дітей – вихідців із неблагополучних сімей, мігрантів, осіб, які зазнали насильства в сім’ї, членів малозабезпечених сімей та осіб з проблемами здоров’я.

Процес вербування завершується домовленістю про те, що потенційна жертва пристає на пропозицію вербувальника.

Перевезення – це дії, спрямовані на зміну місця перебування жертви. Під час перевезення постраждалих зазвичай відбувається не лише переміщення, а також їх передача, одержання і переховування. На етапі перевезення постраждалі можуть зазнавати обмеження свободи пересування/спілкування з боку торгівців людьми, що може здійснюватися як із застосуванням фізичного впливу, так і психологічного тиску.

На стадії експлуатації використовують багато різних механізмів для контролю постраждалих від торгівлі людьми. Після прибуття до місця призначення, жертви опиняються в умовах, подібних до рабства, коли їх примушують до виконання таких завдань і на таких умовах, на які вони не давали згоди.

Пам’ятайте! Стати жертвою шахраїв дуже легко! Будьте пильні, перевіряйте надану Вам інформацію, адже краще ніж Ви самі ніхто Вас не захистить!

 

 

Голова РДА

Голова Рогатинської районної державної адміністрації


Тел. приймальні:
(03435) 24-300; т/ф 24-780


e-mail:  zagal @rohatyn.if.gov.ua

ЧИТАТИ БІЛЬШЕ

Портали

Курс валют

 

Місцеві інформаційні веб-

Гарячі новини