Меню

57 | 2019-11-08

У Рогатині обрали юного міського голову, секретаря та заступника

Молодь не лише цікаво проводитиме час у кабінетах міськради, спостерігаючи, як дорослі розв'язують наболілі питання громади. На один день діти й самі стануть «серцем» органу місцевого самоврядування: проведуть сесійне засідання, попрацюють у складі відповідних комісій і навіть розроблять свою стратегію розвитку Рогатина. Про це під час зустрічі з учасниками акції “Дитяча сесія” повідомив 6 листопада заступник міського голови Микола Шинкар.

«Цьогоріч Рогатинська міська рада спробувала здійснити ще одну дитячу мрію, а саме дала можливість кожному з вас відчути себе учасником серйозних процесів у місті, — зазначив Микола Шинкар. - Ви маєте гарну нагоду висловити свою думку стосовно розвитку молодіжного Рогатина, підказати нам, дорослим, на яких моментах варто зосередити свою увагу».

Заступник міського голови також зазначив, що школярі входитимуть до складу однієї із трьох комісій (бюджетної, гуманітарної та з питань міського господарства), де будуть напрацьовувати напрямки для стратегії розвитку міста. Відтак акцентував: «До цього ніхто із молоді не писав такої стратегії, ви робите це вперше. Тому дуже хочу, аби вона була цікавою, унікальною і захопливою. Щоб потім ми, дорослі, на своїй сесії багато від вас повчилися. Можливо, навіть взяли до уваги окремі напрацьовання».

А для того, щоб юнаки та дівчата могли виконати своє завдання «на відмінно» й краще ознайомились з повною моделлю управління містом, кілька днів вони відвідуватимуть міську раду. Тут фахівці певної галузі вводитимуть їх у курс роботи, яку молодь спробує виконувати у рамках акції 20 листопада.

Варто зауважити, що у ході першої зустрічі з керівництвом органу місцевого самоврядування 24 вихованців міських ліцеїв, а також представники районної ради старшокласників «Лідер» шляхом жеребкування «поділили» свої функціональні обов’язки.

Зокрема, повноваження міського голови Рогатина у день акції доручено виконувати учениці Академічного ліцею «Рогатинська гімназія ім.Володимира Великого» Сніжані Головльовій. Її заступницею стане вихованка цього ж навчального закладу Діана Дребот. А ось конверт з посадою секретаря міськради дістався Таїсії Насалик, учениці Рогатинського ліцею №1.

Після ознайомлення зі своїми посадовими обов’язками, діти дізналися до складу якої комісій входитимуть. Відтак для юнаків і дівчат було проведено перше заняття.

Та яким виявиться робочий день молодої ради Рогатина? Про це дізнаємося вже дуже скоро...

Зауважимо, що 20 листопада світ відзначатиме Всесвітній день дитини і 30-річчя Конвенції ООН з прав дитини. Цей день — хороша нагода нагадати нам, дорослим, про права дітей і молоді, дослухатись до їхніх побажань, а ще — дати можливість висловитись. Тож традиційно саме 20 листопада країни світу долучаються до акції “Дитяча сесія”. Відповідно юне покоління на один день матиме нагоду побути на місці дорослих і зазирнути за лаштунки управлінських процесів, спробувати “керувати” серйозними установами – місцевими радами, парламентом і навіть офісом президента.
“Дитяча сесія” - не просто стане веселою пригодою для дітей, насправді захід має досить важливий зміст. Молодь може відчути себе учасником серйозних процесів у місті чи країні, а управлінці – мають змогу дослухатись до потреб юного покоління.

Оскільки рогатинська міська громада є частиною ініціативи “Громада, дружня до дітей та молоді”, тож цьогоріч на запрошення ЮНІСЕФ вона теж вирішила долучитись до цікавої акції й вкотре продемонструвати свою відкритість й готовність почути дітей та молодь у рогатинській громаді.

Джерело: rohatyncity.if.ua

Голова РДА

Голова Рогатинської районної державної адміністрації


Тел. приймальні:
(03435) 24-300; т/ф 24-780


e-mail:  zagal @rohatyn.if.gov.ua

ЧИТАТИ БІЛЬШЕ

Портали

Курс валют

 

Місцеві інформаційні веб-

Гарячі новини