Меню

564 | 2018-09-26

Як насправді функціонує відділення стаціонарного догляду в селі Данильче

У серпні цього року дане відділення стаціонарного догляду відвідали регіональний координатор Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області та монітори Національного превентивного механізму. Після їхнього візиту деякі мас-медіа стали поширювати утрировану картину щодо умов перебування проживаючих, яких тут налічується станом на 25.09.2018 року 22 осіб. Після цього голова райдержадміністрації Петро Білінський невідкладно прийняв розпорядження про створення комісії, яка в черговий раз здійснила перевірку даної установи, зробивши висновки, які викладено в акті про перевірку діяльності стаціонарного відділення територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Рогатинської районної державної адміністрації від 24.09.2018 № 02 /2597. Згідно цього документу комісією в складі голови комісії - заступника голови райдержадміністрації Канюки О.І., секретаря комісії - в.о.начальника управління соціального захисту населення райдержадміністрації Било Л.В., членів комісії - головного лікаря ЦРЛ Рогатинського району Бандури Т.М., головного спеціаліста відділу праці управління соціального захисту населення Крупки Я.Г., головного спеціаліста Рогатинського районного управління ГУ Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області Щерби В.Р., в присутності директора територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг Рогатинського району) Дзюбатої Л.В., проведено обстеження умов проживання та харчування підопічних, які перебувають в стаціонарному відділенні в с. Данильче Рогатинського району Івано-Франківської області.

Якщо розібрати, що називається по кісточках, деякі репортажі і публікації, то розсудлива людина побачить там масу нестиковок, підміну понять, маніпуляцію аргументами і фактами. Упереджені та неправдиво висвітлені події певними засобами масової інформації комісії вдалося, все ж, спростувати. Насправді, в установі проведено заміну даху, стелі, оновлено фасад, зроблено ремонт другого поверху, кухонного приміщення. Тут є продовольчий склад, кімната для персоналу, їдальня. власний харчоблок, у якому дотримано санітарно - гігієнічних норм. Кімнати розраховані на трьох-чотирьох чоловік, на стінах килими, що робить їх по-домашньому затишними. Є духовний куточок: рушники, ікони, релігійні книги, кімната відпочинку з плазмовим телевізором, у фойє – зелені вазони, облаштована карантинна кімната, пральня. Малорухомих вивозять на свіже повітря згідно встановленого графіку. Жодних нарікань з боку жильців члени комісії не почули – люди з інвалідністю, похилого віку задоволені умовами проживання, харчуванням, забезпеченням медикаментами й відношенням персоналу, якого все, ж бракує. Про це залюбки розповідають усім охочим відшукати «ложку дьогтю» Андрій Мосора та Марія Шпирун, для яких заклад став наче рідний, інші одинокі, які знайшли свій останній причал саме тут. Браку засобів пересування, гігієни, одягу, підгузків, постелі тут теж немає. Прискіпливу зачіпку координаторів щодо придбання нового посуду у день приїзду моніторів персонал пояснює простим співпадінням, адже про їх візит до територіального центру їх зумисно не попереджали, а закупка була запланованою ще напередодні.

Певні недоліки все ж є, над викоріненням яких персонал вже працює. Щодо приміщення відділення, то воно побудовано ще в шістдесятих роках минулого століття і тут жодного разу не проводився капітальний ремонт. Перший поверх потребує капітального ремонту якнайбільше (особливо кімната №5) – працівники установи щороку своїми силами білять тут стіни, фарбують підлогу та панелі, підбивають підлогу. Другою важливою проблемою є процес заміни пічного опалення. Райдержадміністрація та адміністрація терцентру неодноразово звертались з поданнями до державного, обласного керівництва, депутатів різних рівнів, Верховної ради України зокрема, але досі питання додаткового фінансування для врегулювання належної системи догляду за людьми похилого віку залишається без відповіді.

За словами заступника голови райдержадміністрації Оксани Канюки, районним керівництвом зроблено не один крок в межах повноважень, щоб добитись додаткового фінансування, про що свідчать численні запити, звернення, листи-прохання. Робота триває і, зважаючи на те, що опалювальний сезон ось-ось розпочнеться, службовцями прийнято тимчасове рішення: допоки роботи із встановлення опалення не будуть проведені, то на опалювальний сезон 2018-2019 року проживаючі відділення стаціонарного догляду с. Данильче в кількості 12 осіб з 10.10.2018 року будуть переселені у Букачівську міську лікарню, а 10 лежачих осіб, разом з обслуговуючим персоналом, перейдуть у частину одного з відділів Рогатинської ЦРЛ. За ряд допущених порушень в роботі відділення стаціонарного догляду працівникам терцентру соцобслуговування винесено догани та оголошено попередження (наказ ТЦ №01-06/49 від 19.09.2018), до керівника вжито заходів дисциплінарного впливу, стан справ закладу поставлено на жорсткий контроль.

Тому, не будьте обдуреними і не довіряйте повністю всьому тому, що сьогодні чуєте і читаєте в сумнівних ЗМІ, адже розум сучасного українця зобов’язаний бути чистим і здатним розрізнити правду від її сурогатів. Зрештою, отримати адекватну картину реальності може кожен, хто завітає до стареньких і поспілкується з ними, тим паче, що незабаром 1 жовтня - День людей похилого віку.

Голова РДА

Голова Рогатинської районної державної адміністрації


Тел. приймальні:
(03435) 24-300; т/ф 24-780


e-mail:  zagal @rohatyn.if.gov.ua

ЧИТАТИ БІЛЬШЕ

Портали

Курс валют

 

Місцеві інформаційні веб-

Гарячі новини