Меню

14 | 2019-05-15

З 2 травня змінено порядок відшкодування витрат за зберігання гуманітарної допомоги

В Головному управлінні ДФС в Івано-Франківській області інформують, що з 2 травня 2019 року набрали чинності Зміни до наказу Міністерства фінансів України від 15 червня 2012 року № 731, якими урегулювано питання відшкодування витрат за зберігання товарів гуманітарної допомоги на складах органів доходів і зборів.

Зокрема, зазначеними змінами запроваджено Порядок, за яким отримання організацією – отримувачем гуманітарної допомоги товарів гуманітарної допомоги зі свого складу можливе тільки після відшкодування витрат на її зберігання. Обрахування витрат за зберігання товарів, транспортних засобів, що визнані гуманітарною допомогою, на складі організації – отримувача гуманітарної допомоги, якщо таке зберігання вважається зберіганням на складі органу доходів і зборів відповідно до положень ч.4 ст. 239 МК України, має здійснюватися пропорційно до калькуляції витрат за період зберігання цих товарів на відповідних складах згідно з договором.

Новий Порядок спрямований на попередження накопичення товарів гуманітарної допомоги на складах органів доходів і зборів, уникнення витрат на розпорядження тими, за якими не звернувся власник та своєчасне спрямування гуманітарної допомоги для використання за цільовим призначенням.

Нагадаємо, згідно з Митним кодексом товари, які до закінчення строків тимчасового зберігання під митним контролем на складах організацій – отримувачів гуманітарної допомоги (з урахуванням можливості продовження строку тимчасового зберігання – до 120 днів) не були задекларовані власником або уповноваженою ним особою до відповідного митного режиму, підлягають обов’язковій передачі для зберігання органу доходів і зборів. Для зберігання товарів гуманітарної допомоги митницями ДФС, як правило, укладаються договори зберігання з утримувачами складів організацій – отримувачів гуманітарної допомоги. Тобто, товари гуманітарної допомоги юридично зберігаються на складі органу доходів і зборів, а фактично перебувають на складах організацій – отримувачів гуманітарної допомоги.

При цьому Кодексом не визначено випадків, коли вимоги щодо відшкодування витрат на зберігання товару органом доходів і зборів не застосовуються.

Голова РДА

БІЛІНСЬКИЙ ПЕТРО СТЕПАНОВИЧ

Голова Рогатинської районної державної адміністрації


Тел. приймальні:
(03435) 24-300; т/ф 24-780


e-mail:  zagal @rohatyn.if.gov.ua

ЧИТАТИ БІЛЬШЕ

Портали

Курс валют

 

Місцеві інформаційні веб-

Гарячі новини